Menu

Prečo majú ľudia šediny?

Viete, prečo majú ľudia šedé vlasy? Nasledujúce informácie poskytujú komplexný pohľad na rôzne faktory, ktoré môžu prispieť k šediveniu vlasov.

Prečo majú ľudia šediny?

Šedivé vlasy sú často známkou starnutia, ale mnoho ľudí ich má aj v mladšom veku. Šedivíme z rôznych dôvodov, a nie vždy za to môže vek.

1. Genetika: Hlavnou príčinou šedivých vlasov je genetika. Ak vašim rodičom čoskoro šediveli vlasy, je pravdepodobnejšie, že ich budete mať čoskoro aj vy šedivé.

2. Nedostatok melanínu: Vlasy sú sfarbené pigmentom melanínom. Ako starneme, telo produkuje menej melanínu, čo môže spôsobiť šedivenie vlasov. Tento proces môže tiež urýchliť stres, fajčenie alebo nezdravá strava.

Prípravok GR-7 stimuluje produkciu melanínu a vracia šedivým vlasom ich pôvodnú farbu. GR-7 má bylinné zloženie a preto tiež zlepšuje celkový stav vlasov.

GR-7 stimuluje produkciu melanínu

 

3. Oxidačný stres: Voľné radikály v tele môžu poškodiť melanocyty, ktoré sú zodpovedné za produkciu melanínu. Tento oxidačný stres môže spôsobiť rýchlejšie šedivenie vlasov.

4. Hormonálne zmeny: Hormonálne zmeny v tele, ku ktorým dochádza počas menopauzy, môžu viesť k šediveniu vlasov.

Menopauza

 

5. Lieky a choroby: Niektoré lieky a choroby môžu ovplyvniť cyklus rastu vlasov a spôsobiť šediny.

6. Fajčenie a faktory prostredia: Fajčenie a niektoré faktory prostredia, ako je znečistenie ovzdušia, môžu urýchliť proces starnutia a prispieť k šediveniu vlasov.

7. Nedostatok vitamínov a minerálov: Nedostatok niektorých vitamínov a minerálov, najmä vitamínu B12, železa a medi, môže viesť k predčasnému šediveniu vlasov. Vyvážená strava bohatá na tieto živiny môže pomôcť oddialiť šediny.

Nedostatok vitamínov a minerálov

 

8. Autoimunitné ochorenia: Autoimunitné ochorenia, ako je vitiligo, môžu viesť k deštrukcii melanocytov, čo môže viesť k predčasnému zosvetleniu alebo šediveniu vlasov.

9. Konvenčné farby na vlasy: Používanie chemických farieb na vlasy môže spôsobiť vyblednutie prirodzenej pigmentácie vlasov, čo spôsobí ich šedivenie. Z dlhodobého hľadiska je možné proces šedivenia urýchliť.

Farby na vlasy a šediny

 

10. Problémy so štítnou žľazou: Poruchy štítnej žľazy, ako je hypotyreóza alebo hypertyreóza, môžu narušiť cyklus rastu vlasov a viesť k šediveniu vlasov.

11. Faktory životného štýlu: Nezdravý životný štýl urýchlený zlou stravou, nedostatočnou hydratáciou, nadmernou konzumáciou alkoholu a nedostatkom fyzickej aktivity môže proces šedivenia urýchliť.

13. Psychologické faktory: Stres môže mať významný vplyv na zdravie a kondíciu vlasov. Chronický stres môže urýchliť proces starnutia a spôsobiť predčasné šedivenie vlasov.

Je dôležité si uvedomiť, že šedivé vlasy sú prirodzenou súčasťou starnutia a nemali by byť dôvodom na obavy. Pokiaľ sa však náhle objaví veľké množstvo šedivých vlasov alebo sú prítomné iné príznaky, je vhodné poradiť sa s lekárom, aby sa vylúčili možné skryté zdravotné problémy.

Alternatívne príspevky
Späť Vytlačiť stránku
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Zavrieť
Zavrieť